RSS

”Hepimiz Maske Giyeriz” – Being Human –

01 Mar

Bir kurtadam, bir vampir ve bir hayalet aynı evde yaşarsa?

Being Human’ın 2008 yılında BBC 3 tarafından İngiliz versiyonu çekilmeye başlanmıştı. Bu yıl syfy kanalı bu muhteşem dizinin Amerikan versiyonunu çekmeye karar verdi. Yönetmen koltuğunda Heroes’dan tanıdığımız Adam Kane var.

Ben İngiliz versiyonunu izlemedim fakat Amerikan versiyonu şuanda çok iyi ilerliyor.

IMDB puanı: 7.3/10

Konusundan bahsedecek olursak:

Aidan ve Josh çok iyi arkadaşlardır. Zıt karakterler olmalarına rağmen birbirleriyle çok iyi anlaşırlar. Aynı hastanede çalışıyorlardır. Birlikte bir eve çıkmaya karar verirler ve nişanlısı yeni ölmüş genç bir adamın evini tutarlar. Kendilerinden daha garip kimse olamayacağını düşünürlerken evde Sally adlı hayaletle karşılaşırlar. Sally evden çıktığında yok olacağını düşündüğü için evin dışına çıkamıyordur ve böylece hepsi beraber aynı evde yaşamaya başlarlar.

İşte böyle değişik bir konusu olan sevimli ve bir o kadar da tehlikeli bir dizi. Eğer bu tür konuları seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

Birazda karakterlerden bahsedelim:

Aidan (Sam Witwer)

Yakışıklımı yakışıklı bir vampirdir. Kendisini kontrol etmeyi öğrenmiştir. Diğer vampirlerin toplandığı ve insanlardan kan içtikleri bir mekan vardır. Bu mekanın başında da Bishop(Mark Pellegrino/Lost) adlı kötü bir vampir vardır. Gerçek kimliğinin dışında polis olarak çalışmaktadır. Aidan’ı kendi saflarına çekmeye çalışır fakat Aidan buna karşı çıkar.

Josh (Sam Huntington)

Oldukça saf, sevimli ve kızlarla arası pek de iyi olmayan bir kurtadamdır. Ben bu karakteri çok sevdim. Kendisi insanlara zarar vermemek için ormanda dönüşmeyi tercih ediyor. Dolunay olduğu gece ormana gidip kıyafetlerini çıkarıp dönüşmeye başlıyor. Sabah olduğunda ise ormanın ortasında çırılçıplak bir şekilde uyanıyor.

Sally (Meaghan Rath)

Yeni nişanlanmış fakat talihsizlik sonucu merdivenden düşerek hayatını kaybetmiş bir hayalettir. Nişanlısını hala çok seviyor ve evden dışarı çıkamıyordur. Bu yüzden Josh ve Aidan’la beraber yaşamaya başlıyor.

Life Bites and Howls and Walks Through Walls… Kısa Tanıtım

Diğer Tanıtımlar


With Love

Lee S.

Reklamlar
 
 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: